A Várfok Galéria az ’89-es politikai változásokat követően az egyik legelsőként alakult, máig folyamatosan működő magánalapítású kortárs művészetet bemutató galéria.
A galériákra vonatkozó nemzetközi követelményrendszer képviseletével, a minőségi képzőművészet interpretálásával programgalériaként működik. A fennállása óta eltelt több, mint 20 év során kialakult a galériával hosszabb távon együttműködő művészek köre, akik közül a legtöbbeket exkluzív szerződés köt a galériához. A Várfok Galériára kezdetben igen határozott, groteszk-frivol hangvétel volt jellemző a kiállító művészek – feLugossy László, Bukta Imre, Gerber Pál, Kungl György, Szurcsik József, Roskó Gábor – jóvoltából. Később a kortárs magyar képzőművészet meghatározó alakjai – Nádler István, Szirtes János, Koncz András, Fehér László, El Kazovszkij – is együttműködnek a galériával. A Galéria ezidáig közel hatvan művésznek rendezett egyéni kiállítást, mellyel egyetemben napjainkra kialakult az a 23 névből álló művészgárda, amelynek rendszeres munkabemutatót biztosít. Ezt a művészkört egészíti ki az a főleg fiatal, pályakezdő alkotókból – olykor pedig vendégművészekből - álló tehetséges csapat, kiknek munkái a Várfok Project Room kiállításainak tematikáját meghatározzák.
A Várfok Galéria programjában konzekvensen ragaszkodik a kortárs magyar képzőművészet fontos értékeinek bemutatásához, izgalmasnak ítélt vonulatainak megjelenítéséhez. Szigorúan kortárs művészeti profiljával, érték-centrikus szemléletével igyekszik elősegíteni új műalkotások létrejöttét és jelenlétét a kortárs művészeti piacon. A galériákban bemutatott művészek többnyire a magyarországi neoavantgárd második nemzedékéhez tartoznak, illetve történeti jelentőségű magyar és nemzetközi művészeti irányzatokhoz kapcsolódnak.
A Galéria 1998-tól számos nemzetközi művészeti vásár (FIAC, ARCO, KunstZürich, KunstKöln, Cologne FineArt, ArtVilnius, Art Paris Art Fair) kiállítója, továbbá az olyan hazai vásároknak is visszatérő résztvevője, mint például az ArtMarket Budapest.